Rozhovor s ChatGPT 3  OpenAI                                                        január 22 , 2023       ešte mi to nedalo, tak som pritvrdil :

doplnené 1.1.2024  (chatGPT3.5)    je to strašidelné !

Ešte mi to nedalo a zadal som tú istú logickú úlohu umelej inteligencii (veľkému jazykovému modelu), tak aby nebola dohľadateľná textovo na dátach, na ktorých bola trénovaná (celý internet), ale výsledok bol aj tak prekvapivý , sice po slovensky nie celkom správny, ale keď som úlohu preložil do angličtiny, hneď na prvý krát bol výsledok správny (myslím, že skúskom šťastia pre AI).

Takže nakoniec som predsa len dospel k záveru, že ChatGPT3.5 (čo je už ale stará, neplatná verzia od OpenAI) je čo sa týka logiky, hlúpy jak poleno. Prvé znenie úlohy, čo som zadal, bolo v dátach na ktorých bol trénovaný, preto bol úspešný. Druhé znenie úlohy som síce veľmi úspešne pozmenil, ale zabudol som vymazať svoju predchádzajúcu konverzáciu s ním a tak ten špekulant použil toto info a preto bol úspešný. Teraz som ale vymazal všetko a tak som mu zadal rovnakú úlohu a síce zo začiatku vytvorí rovnice správne, ale logiku úlohy nechápe a potom už len halucinuje. Takzvané "halucinácie" sú najvážnejši problém, ktorý v súčasnosti riešia odborníci.
Tu je jedna z halucinácií. :

   

    Flag Counter